ham radio 3.0

HamRadio 3.0 to innowacyjny program opracowany przez fundację, który jest odpowiedzią na wyzwania związane z zaangażowaniem dzieci i młodzieży oraz starzeniem się środowiska radioamatorskiego. W dzisiejszych czasach radio amatorskie skupia się głównie na nowoczesnych technologiach, które powinny przyciągać młodych ludzi. Niestety, nie zawsze tak się dzieje, a dotychczasowe inicjatywy i działania skierowane do młodzieży w Polsce nie spełniły oczekiwań. Nawet międzynarodowe programy prowadzone przez Międzynarodowy Związek Krótkofalowców (IARU) nie zyskały popularności w Polsce. Jednak nie zamierzamy szukać winnych tej sytuacji.

 

HamRadio 3.0 ma na celu zmianę tego stanu rzeczy. Obecnie niewielka liczba osób w Polsce zdaje egzamin radioamatorski w ciągu roku, a odsetek osób poniżej 20 roku życia jest znikomy. Naszym celem nie jest jedynie opowiadanie o tym, co zamierzamy zrobić, ani zapraszanie nauczycieli. Chcemy dotrzeć samodzielnie do szkół, oferując zajęcia dla dzieci i młodzieży, w których radio amatorskie stanowi ważny element. Naszym celem jest dotarcie do dzieci i młodzieży, opierając się na znanych na całym świecie rozwiązaniach. Radio amatorskie ma być dodatkiem do zajęć, które rozwijają zainteresowania i pasje uczestników. Chcemy pokazać, jak radio amatorskie przeszło zmiany i stało się fascynującym polem zainteresowań, wykorzystującym nowoczesne technologie.

 

Nasza propozycja polega na samodzielnym organizowaniu zajęć dla dzieci i młodzieży, w celu rozwijania ich zainteresowań. Nasi wolontariusze i instruktorzy mają pomagać dzieciom i młodzieży w rozwijaniu ich umiejętności i zainteresowań, nie narzucając im określonego sposobu rozwoju. To dzieci i młodzież są gospodarzami programu, a my tworzymy platformę działania i dajemy możliwość realizacji ich pasji.

 

HamRadio 3.0 to program stworzony przez dzieci i młodzież, ale przede wszystkim dla nich. Chcemy inspirować i wspierać ich rozwój, poprzez dostarczanie fascynujących możliwości związanych z radioamatorskimi technologiami. Jeśli jesteś zainteresowany, dołącz do nas i odkryj świat radioamatorstwa w jego nowoczesnej odsłonie!

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową, gdzie znajdziesz więcej informacji na temat programu Ham Radio 3.0 oraz możliwości uczestnictwa.