wkk

WARSZAWSKI KLUB KRÓTKOFALOWCÓW jest dumny z faktu, że jest kontynuatorem dwóch renomowanych organizacji: Warszawskiego Klubu Radjonadawców i Warszawskiego Klubu Krótkofalowców (założyciela przedwojennego Polskiego Związku Krótkofalowców) . Oba kluby działały przed II Wojną Światową w Warszawie, a po wojnie 22 grudnia 1959 roku powstał Warszawski Klub Krótkofalowców, który funkcjonował jako klub Polskiego Związku Krótkofalowców na warszawskim Mokotowie do roku 2000.

 

Jako kontynuatorzy tradycji polskiego krótkofalarstwa przedwojennego, naszym głównym celem jest propagowanie krótkofalarstwa i sportu krótkofalarskiego wśród dzieci i młodzieży. Chcemy przyczynić się do politechnizacji oraz wsparcia rozwoju zainteresowań technicznych dzieci i młodzieży. Jest to nie tylko pasja, ale również sposób na rozwijanie umiejętności technologicznych, komunikacyjnych i interpersonalnych.

 

WARSZAWSKI KLUB KRÓTKOFALOWCÓW jest właścicielem dwóch znaków wywoławczych: SP5PWK i SP5PJX które mają historyczne znaczenie dla klubu powojennego. Dodatkowo posiadamy znaki SP5JM - które nawiązują do Muranowa - osiedla powstałego na gruzach Warszawskiego Getta oraz SP0STS - znaku propagującego osobę bohaterskiego Prezydenta miasta stołecznego Warszawy - Stefana Starzyńskiego.

 

Nasze działania skupiają się na połączeniu tradycji i historii z teraźniejszością oraz rozwojem technologii. Dążymy do zapewnienia naszym członkom możliwości korzystania z najnowszych osiągnięć technicznych, organizując warsztaty, szkolenia i spotkania edukacyjne. Wspieramy również udział w zawodach krótkofalarskich, które pozwalają na rozwijanie umiejętności komunikacyjnych i rywalizację z innymi krótkofalowcami.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów krótkofalarstwa do naszego klubu. Wspólnie możemy tworzyć fascynującą społeczność, promującą krótkofalarstwo, wymianę doświadczeń i rozwój technologiczny. Przyłącz się do nas już dzisiaj i odkryj niezwykłe możliwości, jakie niesie ze sobą świat krótkofalarstwa!

 

Zapraszamy do kontaktu i śledzenia naszych działań na stronie internetowej. Bądź na bieżąco z naszymi wydarzeniami, aktualnościami i projektami.