BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Fundacji OPOR

bip logo pomn1 grad

QSL-cards dla harcerzy1a

Historia krotkofalarstwa PL

poczta opor
poczta fundacja
poczta wolontariat

Wydawnictwo OPOR

wydawnictwo OPOR.png

poczta kp
poczta qsl

Przydatne strony

pozytekgovpl
NGOpl
Avangarda

Wspomagamy

Misja Skalna

zydzi otwoccy

logo-sww-www165

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 388 gości 

Statistics - Statystyka


Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 77

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 83

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 89

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 106
Użytkowników : 4
Artykułów : 820
Zakładki : 27
Odsłon : 4019246

Powstanie Warszawskie 1944 - PAMIĘTAMY

78PW

Dziś mija 78 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego 1944. Obecnie żyjących Powstańców Warszawy jest około 500. Nie zapominajmy w tych dniach o nich. Nie zapominajmy tez o tych co zginęli w powstaniu zarówno jako żołnierze jak i ludność cywilna. Nie zapominajmy o tych co po powstaniu przeszli piekło obozów zagłady i obozów niewoli oraz o tych co w tych obozach zginęli. Nie zapomnijmy o nie ujarzmionym mieście Warszawa które zostało w części zrównane z ziemią. Pamiętajmy i przypominajmy o tych 63 dniach walk które na zawsze zmieniły oblicze Warszawy.78 PW

 

„BURZLIWY ROZWÓJ KRÓTKOFALARSTWA W SP”- Czy mamy się z czego cieszyć?

Int amator

Warto czasami przyjrzeć się liczbom aby uzmysłowić sobie, że niestety jako środowisko krótkofalarskie praktycznie nie robimy nic albo prawie nic, aby liczba młodych krótkofalowców się zwiększała. I nie jest to zarzut do tej czy innej organizacji ale uwaga do całego naszego środowiska.
Nie potrafimy albo nie chcemy propagować i rozwijać naszego hobby wśród dzieci i młodzieży. Jak widać wszelkie programy YOTA (Youngsters On The Air), ARISS (Amateur Radio The International Space Station) czy nasza rodzima RadioReaktywacja jakoś nie potrafią się zaszczepić w środowisku polskich nastolatków. Ktoś powie że to nieprawda , a jednak liczby nie kłamią.

Więcej…

 

Druga tura testów Egzaminacyjnej Platformy Elektronicznej

logoUKE

Urząd
Komunikacji
Elektronicznej

Jak zapowiada Urząd Komunikacji Elektronicznej w e-mailu z dnia 28 lipca 2022 roku, w dniach 16 – 17 sierpnia 2022 roku w godzinach 00:00 – 23:30 odbędzie się drugi test Elektronicznej Platformy Egzaminacyjnej, która ma zostać uruchomiona na potrzeby egzaminów na Świadectwo Operatora w Służbie Radiokomunikacyjnej Amatorskiej. To nic nadzwyczajnego, po zebranych uwagach i propozycjach odbywa się po prostu druga tura testów.
Ciekawą za to rzeczą jest instrukcja którą w mailu przesyła Naczelnik Wydziału w UKE i sekretarza Komisji Egzaminacyjnej. W instrukcji czytamy między innymi żeby nie używać urządzeń mobilnych. Z tego wynika, że urząd nawet w minimalnym stopniu nie zadbał aby wybrana platforma mogła być wykorzystywana na urządzeniach które są obecnie w powszechnym użytku. Mówimy przecież o Urzędzie Komunikacji Elektronicznej i o dostępności usługi dla zwykłego obywatela.

Więcej…

 

Uwagi po testach elektronicznej platformy egzaminacyjnej

logoUKE

Urząd
Komunikacji
Elektronicznej

W dniach 2 – 6 maja 2022 roku odbył się test elektronicznej platformy egzaminacyjnej zaproponowanej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Warto przypomnieć, że o testy platformy wraz z pytaniami przez przedstawicieli organizacji zabiegała grupa organizacji niezależnych od Polskiego Związku Krótkofalowców. Polski Związek Krótkofalowców wraz z niektórymi pracownikami Urzędu Komunikacji Elektronicznej torpedowali systematycznie przygotowanie takiej platformy jak i jej testy.

Więcej…

 

HamRadio 2022 we Friedrichshafen przeszło do historii

ham radio logo

Zakończył się 45 HamRadio w niemieckim Friedrichshafen nad jeziorem Bodeńskim spotkanie które po okresie pandemii znów odbyło się w formie stacjonarnej. Nie było to co prawda to spotkanie które było przed pandemią bo było wielu nie obecnych w tym znaczące firmy ale można je zaliczyć do udanych. Spotkanie które jest też konferencją na której można poznać wiele nowych rozwiązań oraz projektów realizowanych przez różne grupy. We Friedrichshafen można było znaleźć akcent Polski mimo, że w tym roku Polski Związek Krótkofalowców nie było. Wojtek SP5WWP ze swoim i swojego zespołu projektem M17 (m17project.org) był obecny. Warto zauważyć, że projektu tego choć jest on ideą polskiego krótkofalowca nie promuje w żaden sposób Polski Związek Krótkofalowców który mieni się jedynym reprezentantem krótkofalowców w Polsce.

Więcej…

 

ZHP ma nowego Naczelnika i władze statutowe

logo zhp

WS Image-1W dniu 21 maja 2022 roku 42 Zjazd Związku Harcerstwa Polskiego wybrał nowego Naczelnika organizacji w osobie hm. Martyne Kownacką która była jedynym kandydatem. Tym samym okres przejsciowy zakończył się. Przed nowym Naczelnikiem ZHP mnustow pracy

(zdjecie ze strony zhp.pl)

Więcej…

 

Testy platformy egzaminacyjnej zakończone

logoUKE

Urząd
Komunikacji
Elektronicznej

W dniach 2 – 6 maja 2022 roku odbyły się testy elektronicznej platformy egzaminacyjnej proponowanej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Trochę na wyrost można powiedzieć o testach bo to co miało miejsce to w zasadzie przeprowadzenie próbnych sesji egzaminacyjnych i zebranie uwag na ich temat. Urząd Komunikacji Elektronicznej zaproponowało platformę egzaminacyjną firmy Testportal Sp. z o.o. która stanowi bazę do proponowanych testów egzaminacyjnych. Należy uznać, że propozycja UKE wychodzi naprzeciw tym propozycjom które składały organizacje działające w ramach porozumienia. Proponowana platforma spełnia dobrze cele jakie stawiane są przed elektronicznym systemem egzaminacyjnym.

Więcej…

 

Test platformy egzaminu on-line na świadectwo operatora

logoUKE

Urząd
Komunikacji
Elektronicznej

W dniach 2 – 6 maja 2022 roku odbędą się testy platformy ON-LINE egzaminacyjnej na świadectwo operatora w służbie radiokomunikacyjnej amatorskiej. Od 2 kwietnia na forum PKI trwa dyskusja o pomyśle UKE na egzamin zdalny. Oczywiście dyskusja jest skierowana na zdyskredytowanie tego rozwiązania. Na temat proponowanego rozwiązania wypowiadają się oczywiście osoby które już egzaminów na świadectwo operatora zdawać nie będą, ale oczywiście wiedzą co dla zdających jest najlepsze. Czas rozczarować dyskutantów tematu egzaminu on – line, pomysł nie jest pomysłem UKE. UKE zostało do takiego rozwiązania przekonane mając na uwadze zbliżenie egzaminów do tych co będą go zdawać. Pozwoli to odejść od egzaminu przypisanego do delegatur UKE oraz przyspieszy zdawanie egzaminu przez chętnych.

Więcej…

 

ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ 79 rocznica Powstania w Getcie Warszawskim שנה למרד גטו ורשה

logo fundacja OPOR srednie

שנה למרד גטו ורשה

W dniu 19 kwietnia 2022 roku mija 79 rocznica wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim. Powstanie trwało 28 dni od dnia 19 kwietnia 1943 roku do dnia 16 maja 1943 roku. W powstaniu wspólnie walczyli członkowie Żydowskiego Związku Wojskowego i Żydowskiej Organizacji Bojowej.

79 getto powstanie

Więcej…

 

CHAG PESACH SAMEACH פסח שמח 5782

Pesach פסח najważniejsze i najstarsze święto żydowskie cyklu rocznego obchodzone na pamiątkę wyzwolenia Izraelitów z niewoli egipskiej z tej okazji nasze życzenia dla naszych przyjaciół i grona naszych współpracowników. פסח שמח chag pesach sameach 5782 Zarząd i Rada Fundacji OPOR

pesach 5782

Fundacja OPOR
 

Raspberry Pi dla radioamatorów i nie tylko

PRiA

Chociaż wiele klasycznych urządzeń KF i urządzeń mobilnych jest nadal używanych przez wielu radioamatorów, zastosowanie komputerów i technik cyfrowych stało się obecnie bardzo popularne wśród radioamatorów. W dzisiejszych czasach każdy może kupić komputer Raspberry Pi i uruchomić prawie całe oprogramowanie radia amatorskiego na „Raspberry Pi”, które jest nieco większe niż karta kredytowa. W dzisiejszych czasach każdy może kupić płytkę mikrokontrolera Raspberry Pi Pico za 5 euro i opracować wiele projektów radia amatorskiego przy użyciu „Pico” i niektórych komponentów zewnętrznych.
Co raz częściej w związku z tym pojawiają się publikacje na ten temat aby ułatwić zainteresowanym rozpoczęcie przygody z Raspberry Pi w świecie radioamatorskim. Jedną z takich publikacji jest książka brytyjskiego krótkofalowca G7SCU „RASPBERRY Pi for Radio Amateurs” a także „RASPBERRY Pi Pico for Radio Amateurs” .

Więcej…

 

Darowizna na rzecz Fundacji OPOR

 darowizna1a

wspierają nas:

Orzel MON logo700x700

kbj logo

fixprint logo

logo krotka fala1

krotka fala technologia kosmos

krotka fala technologia organizacje

logo KF Warszawa ikona

logo KF Dabrowa ikona

marsz ikona1b

zaloba adamowicz

baner ikona

70 Israel ikon

starzynski award

logo projekt finans

RDPP logo xkadencja 2015-2018

Rekomendacja CEPT

C E P T
Rekomendancja T/R 61-01

Zalecenie CEPT w j pol

(wersja język polski)

CEPT ang

(wersja język angielski)

C E P T

Rekomendacja T/R 61-02

CEPT 02 pol

(wersja język polski)

CEPT 02 ang

(wersja język angielski)

C E P T

Rekomendacja ECC (14)05

REC1405 pol

(wersja język polski)

REC1405

(wersja język angielski)

współpracujemy z:

so logo small1

pieczec fundacja wawelberga

Stowarzyszenie RAZEM GŁOŚNIEJ

Stowarzyszenie Przyjaciół i Mieszkańców Kolonii Wawelberga

logo-JM-srednie

haszomer hacair

plakietka-inspektoratu-3

sekcja radio ZHR

Konkursy Grantowe

Konkurs granty harcerze oferty koniec

Propagujemy idee programu otwartego

radioreaktywacja baner

Nasze działania

konferencja senat

Nowości


Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Popularne


Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Flag Counter

free counters

sekcja radio ZHR Logo-2-1 SKPO logo logo sp7yld logo choragwi stol logo fundacja OPOR srednie logo zhp 1 lok logo logo lacznosc lok ssr logo ikona logo srg plakietka-inspektoratu-3