BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Fundacji OPOR

bip logo pomn1 grad

QSL-cards dla harcerzy1a

Historia krotkofalarstwa PL

QR Code generator

Wydawnictwo OPOR

Przydatne strony

pozytekgovpl
NGOpl
Avangarda

Rozpoczęliśmy rozmawiać o zmianach w prawie dla środowiska krótkofalarskiego

logo MC

29 lutego 2016 roku (taki dzień zdarza się raz na cztery lata) zaczęliśmy rozmawiać jak zmienić przepisy dotyczące krótkofalowców z Ministerstwem Cyfryzacji. Na spotkanie ze strony środowiska krótkofalarskiego przybyli Robert Luśnia SP5XVY, Włodzimierz Karczewski SQ5WWK, Piotr Skrzypczak SP2JMR, Marek Ruszczak SP5UAR i Witold Zakrzewski SP5UHW. Ministerstwo Cyfryzacji reprezentowali między innymi Pan Piotr Woźny Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, Pani Justyna Romanowska Zastępca Dyrektora Departamentu Telekomunikacji w Ministerstwie Cyfryzacji, Pan Dariusz Dąbek Zastępca Dyrektora Departamentu Telekomunikacji w Ministerstwie Cyfryzacji i Pani Beata Dobrzyńska – Borucka Naczelnik Wydziału Prawnego Departamentu Telekomunikacji Ministerstwa Cyfryzacji.

 
Spotkanie to przede wszystkim merytoryczna dyskusja na temat oczekiwanych zmian, ale również jak ten cały proces zmian przeprowadzić. Spotkanie pokazało, w jakim zakresie są oczekiwania zmian i w jakim zakresie różnimy się w rozwiązaniach.  To z inicjatywy Fundacji OPOR odbyło się spotkanie i cel jaki sobie założyliśmy został osiągnięty.
Siadamy do stołu nie na etapie konsultacji społecznych i konferencji uzgodnieniowej, tylko na etapie przygotowania koncepcji zmian, zakresu tych zmian, usytuowania ich w konkretnych przepisach i rozwiązań systemowych. To nowa jakość podejścia do spraw krótkofalowców i przygotowywania dla nich przepisów. Krótkofalowcy staja się podmiotem a nie przedmiotem rozmowy o przepisach. Będzie to praca intensywna, ale również bardzo szybka.
Pan minister ustalił, że kolejne spotkanie już w poszerzonym składzie o przedstawicieli Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej i Wojskowego Biura Zarządzania Częstotliwościami odbędzie się w dniu 21 marca 2016 roku. Spotkanie to będzie spotkaniem merytorycznym, podczas którego dyskusja toczyć się będzie nad merytorycznymi rozwiązaniami. Ważna deklaracja pana ministra to to, że rozmawiamy nie tylko o szczegółowych rozwiązaniach, ale również tworzymy rozwiązania systemowe. Co ważne pan minister określił czas, w jakim wszystko, co będzie możliwe mamy przygotować to 4 miesiące, a więc to bardzo intensywna praca i nie ma czasu na animozje i wzajemne podgryzanie się. Nie ma miejsca w tym na ważnych i ważniejszych – ważne są dobre rozwiązania dla wszystkich polskich krótkofalowców. Niewątpliwe praca odbywać się będzie w zespołach problemowych, ale te zespoły określą pola, w jakich będą proponowane rozwiązania a które zarysował podczas spotkania Pan Minister. Okazało się, że mając nawet bardzo twarde nastawienie z administracją można rozmawiać jak z partnerem i ze strony administracji jest chęć takich właśnie rozmów. Teraz wszystko zależy od nas i albo jako środowisko pokażemy, że jesteśmy gotowi merytorycznie rozmawiać, albo to będzie kolejna stracona szansa.

Prezentacja przedstawiona przez OPOR w Ministerstwie Cyfryzacji podczas spotkania.

Sekretariat OPOR
strzalka czerw Powrót

Darowizna na rzecz Fundacji OPOR

 darowizna1a

wspierają nas:

fixprint logo

zaloba adamowicz

baner ikona

70 Israel ikon

starzynski award

logo projekt finans

RDPP logo xkadencja 2015-2018

Rekomendacja CEPT

C E P T
Rekomendancja T/R 61-01

Zalecenie CEPT w j pol

(wersja język polski)

CEPT ang

(wersja język angielski)

C E P T

Rekomendacja T/R 61-02

CEPT 02 pol

(wersja język polski)

CEPT 02 ang

(wersja język angielski)

C E P T

Rekomendacja ECC (14)05

REC1405 pol

(wersja język polski)

REC1405

(wersja język angielski)

współpracujemy z:

so logo small1

pieczec fundacja wawelberga

Stowarzyszenie RAZEM GŁOŚNIEJ

Stowarzyszenie Przyjaciół i Mieszkańców Kolonii Wawelberga

logo-JM-srednie

haszomer hacair

lacznosc zhp

Konkursy Grantowe

Konkurs granty harcerze oferty koniec

Propagujemy idee programu otwartego

radioreaktywacja baner

Nasze działania

konferencja senat

Logo-2-1 SKPO logo logo sp7yld logo choragwi stol logo fundacja OPOR srednie logo zhp 1 lok logo logo lacznosc lok ssr logo ikona logo srg