1 5 podatku ikona

środki 1,5% podatku

z US za rok 2022


środki 1% podatku

otrzymane w latach

2014 - 2021

z US za rok 2014

z US za rok 2015

z US za rok 2016

z US za rok 2017

z US za rok 2018

z US za rok 2019

z US za rok 2020

z US za rok 2021

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Fundacji OPOR

bip logo pomn1 grad

QSL-cards dla harcerzy1a

Historia krotkofalarstwa PL

poczta wolontariat

Wydawnictwo OPOR

wydawnictwo OPOR.png

poczta kp

Przydatne strony

pozytekgovpl
NGOpl
Avangarda

HamRadio 2022 we Friedrichshafen przeszło do historii

ham radio logo

Zakończył się 45 HamRadio w niemieckim Friedrichshafen nad jeziorem Bodeńskim spotkanie które po okresie pandemii znów odbyło się w formie stacjonarnej. Nie było to co prawda to spotkanie które było przed pandemią bo było wielu nie obecnych w tym znaczące firmy ale można je zaliczyć do udanych. Spotkanie które jest też konferencją na której można poznać wiele nowych rozwiązań oraz projektów realizowanych przez różne grupy. We Friedrichshafen można było znaleźć akcent Polski mimo, że w tym roku Polski Związek Krótkofalowców nie było. Wojtek SP5WWP ze swoim i swojego zespołu projektem M17 (m17project.org) był obecny. Warto zauważyć, że projektu tego choć jest on ideą polskiego krótkofalowca nie promuje w żaden sposób Polski Związek Krótkofalowców który mieni się jedynym reprezentantem krótkofalowców w Polsce.


 

W czasie HamRadio 2022 jak przed pandemią odbył się też egzamin na licencję amerykańską. I nikt nie pytał czy tak może być i czy egzaminy powinni przeprowadzać krótkofalowcy. Amerykański regulator FCC oraz amerykański związek krótkofalowców ARRL uważają to za rzecz oczywistą, że regulator nie jest podmiotem realizującym egzaminy. Dzięki temu egzaminy mogą i odbywają się w dowolnym miejscu na świecie i są blisko zainteresowanych osób.

W Polsce zmianę sposobu prowadzenia egzaminów blokują ludzie którzy nigdy tych egzaminów zdawać już nie będą a daje im to poczucie że są bardzo ważni. Są to zarówno urzędnicy regulatora, jak i działacze Polskiego Związku Krótkofalowców. W przypadku urzędników regulatora jest to zrozumiałe zabranie im przeprowadzania egzaminów kończy pewną epokę rodem z PRL’u i pewne korzyści jak np. dodatkowe wynagrodzenie za pracę np. w godzinach nad liczbowych.  W przypadku działaczy PZK jest to całkowicie nie zrozumiała ponieważ jest to ze szkodą dla środowiska krótkofalowców, chyba że chodzi o prowadzoną w sposób nie zgodny z prawem a na zasadzie układu „promocje” i reklamę PZK przez regulatora wśród uczestników egzaminu.

Friedrichshafen pokazuje, że egzaminy na licencje tak wielkiego kraju jak Stany Zjednoczone mogą i są przeprowadzana na Europejskim kontynencie nie przez regulatora, co urzędnicy zarówno Departamentu Telekomunikacji KPRM, urzędnicy regulatora telekomunikacyjnego UKE, ale także działacze PZK powinni zrozumieć. Chyba że mamy doczynienia ze świadomą zmową mafijną urzędników regulatora i części działaczy PZK w celu działania na szkodę obywateli Rzeczypospolitej Polskiej i z naruszeniem przepisów prawa. 

HamRadio 2022

Informacja własna OPOR

strzalka czerw Powrót

Darowizna na rzecz Fundacji OPOR

 darowizna1a

wspierają nas:

Orzel MON logo700x700

kbj logo

fixprint logo

logo krotka fala1

krotka fala technologia kosmos

krotka fala technologia organizacje

logo KF Warszawa ikona

logo KF Dabrowa ikona

marsz ikona1b

zaloba adamowicz

baner ikona

70 Israel ikon

starzynski award

logo projekt finans

RDPP logo xkadencja 2015-2018

Rekomendacja CEPT

C E P T
Rekomendancja T/R 61-01

Zalecenie CEPT w j pol

(wersja język polski)

CEPT ang

(wersja język angielski)

C E P T

Rekomendacja T/R 61-02

CEPT 02 pol

(wersja język polski)

CEPT 02 ang

(wersja język angielski)

C E P T

Rekomendacja ECC (14)05

REC1405 pol

(wersja język polski)

REC1405

(wersja język angielski)

współpracujemy z:

so logo small1

pieczec fundacja wawelberga1

Stowarzyszenie RAZEM GŁOŚNIEJ

Stowarzyszenie Przyjaciół i Mieszkańców Kolonii Wawelberga

haszomer hacair

plakietka-inspektoratu-3

sekcja radio ZHR

Konkursy Grantowe

Konkurs granty harcerze oferty koniec

Propagujemy idee programu otwartego

radioreaktywacja baner

Nasze działania

konferencja senat

sekcja radio ZHR Logo-2-1 SKPO logo logo sp7yld logo choragwi stol logo fundacja OPOR srednie logo zhp 1 lok logo logo lacznosc lok ssr logo ikona logo srg plakietka-inspektoratu-3