BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Fundacji OPOR

bip logo pomn1 grad

QSL-cards dla harcerzy1a

Historia krotkofalarstwa PL

QR Code generator

Wydawnictwo OPOR

Przydatne strony

pozytek gov pl
ngo.pl
Avangarda

Ostatnie dni rozliczenia podatku za 2017 rok i wskazanie 1% podatku

ikonka 1 procent

Już tylko 3 dni zostało do końca rozliczeń podatkowych. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś i nie wskazałaś kto otrzyma 1% z podatku który zapłaciłeś zrób to. To ty zdecyduj jak będzie ta kwota twojego podatku wykorzystana. Masz czas do 30 kwietnia nie zwlekaj.

1


 

To już 30 kwietnia 2018 roku ostatni dzień, w którym można złożyć deklaracje podatkową za rok 2017 i wskazać organizację, której przekazany zostanie 1% podatku. W imieniu Fundacji OPOR tych, którzy jeszcze się nie rozliczyli z fiskusem zachęcamy do wskazania w deklaracji Fundacji OPOR jako odbiorcy 1% podatku. To bardzo proste wystarczy wpisać w deklaracji numer KRS'u 0000418242 dodatkowo można wskazać cel szczegółowy. Deklaracje można zarówno złożyć w sposób tradycyjny jak i drogą elektroniczną w obu wypdakach wystarczy tylko w odpowiednim miejscu wpisać nr KRS wybranej organizacji.

Fundacja OPOR istnieje od ośmiu lat, od czterech lat jest organizacją pożytku publicznego i ma prawo do otrzymywania 1% z należnego podatku który wskażą fundację jako jego odbiorcę. Fundacja OPOR to dziś pewna marka sektora pozarządowego. Prezes Fundacji od lat jest aktywnym animatorem działań obywatelskich i dialogu również z administracją. Od 2015 roku Prezes Fundacji OPOR jest członkiem Rady Działalności Pożytku Publicznego przy Ministrze Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Fundacja wspiera działania różnych organizacji i inicjatyw lokalnych czego przykładem może być przekazanie sprzętu komputerowego czy sprzętu łączności do klubów z róznych organizacji, wspiera również szkoły średnie. Warto w związku z tym się zastanowić czy nie warto wskazać właśnie Fundację OPOR, jako beneficjenta 1% podatku. Przy wskazywaniu organizacji, która ma być beneficjentem jednego procenta wskazujący może wskazać cel szczegółowy. O tym, na co zamierzamy przeznaczyć przekazany 1% można przeczytać w tym miejscu. Wszystkie środki przekazane ze wskazaniem celu szczegółowego będą przekazane z wolą wskazania. Wszystkie środki, które nie będą miały wskazania celowego zostaną rozdysponowane na cele określone przez fundację.
Warto pamiętać, że działalność fundacji można również wesprzeć darowizną w przypadku osób fizycznych to kwota do 6% dochodów przed opodatkowaniem, które należy wpłacić na konto fundacji lub za pośrednictwem paypal’a, w przypadku firm i działalności gospodarczej to kwota do 10% podatku przed opodatkowaniem. Kwota darowizny wpłacona na konto fundacji zmniejsza kwotę podlegającą opodatkowaniu w roku w którym została wpłacona.

Zarząd Fundacji OPOR

strzalka czerw Powrót

Darowizna na rzecz Fundacji OPOR

 darowizna1a

wspierają nas:

fixprint logo

baner ikona

70 Israel ikon

starzynski award

RDPP logo x

Rekomendacja CEPT

C E P T
Rekomendancja T/R 61-01

Zalecenie CEPT w j pol

(wersja język polski)

CEPT ang

(wersja język angielski)

C E P T

Rekomendacja T/R 61-02

CEPT 02 pol

(wersja język polski)

CEPT 02 ang

(wersja język angielski)

C E P T

Rekomendacja ECC (14)05

REC1405 pol

(wersja język polski)

REC1405

(wersja język angielski)

współpracujemy z:

so logo small1

pieczec fundacja wawelberga

Stowarzyszenie RAZEM GŁOŚNIEJ

Stowarzyszenie Przyjaciół i Mieszkańców Kolonii Wawelberga

logo-JM-srednie

haszomer hacair

lacznosc zhp

Konkursy Grantowe

Konkurs granty harcerze oferty koniec

Propagujemy idee programu otwartego

radioreaktywacja baner

Nasze działania

konferencja senat

SKPO logo logo sp7yld logo choragwi stol logo fundacja OPOR srednie logo zhp 1 lok logo logo lacznosc lok SSR