BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Fundacji OPOR

bip logo pomn1 grad

QSL-cards dla harcerzy1a

Historia krotkofalarstwa PL

QR Code generator

Wydawnictwo OPOR

Przydatne strony

pozytekgovpl
NGOpl
Avangarda

Ostatnie dni rozliczenia podatku za 2017 rok i wskazanie 1% podatku

ikonka 1 procent

Już tylko 3 dni zostało do końca rozliczeń podatkowych. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś i nie wskazałaś kto otrzyma 1% z podatku który zapłaciłeś zrób to. To ty zdecyduj jak będzie ta kwota twojego podatku wykorzystana. Masz czas do 30 kwietnia nie zwlekaj.

1


 

To już 30 kwietnia 2018 roku ostatni dzień, w którym można złożyć deklaracje podatkową za rok 2017 i wskazać organizację, której przekazany zostanie 1% podatku. W imieniu Fundacji OPOR tych, którzy jeszcze się nie rozliczyli z fiskusem zachęcamy do wskazania w deklaracji Fundacji OPOR jako odbiorcy 1% podatku. To bardzo proste wystarczy wpisać w deklaracji numer KRS'u 0000418242 dodatkowo można wskazać cel szczegółowy. Deklaracje można zarówno złożyć w sposób tradycyjny jak i drogą elektroniczną w obu wypdakach wystarczy tylko w odpowiednim miejscu wpisać nr KRS wybranej organizacji.

Fundacja OPOR istnieje od ośmiu lat, od czterech lat jest organizacją pożytku publicznego i ma prawo do otrzymywania 1% z należnego podatku który wskażą fundację jako jego odbiorcę. Fundacja OPOR to dziś pewna marka sektora pozarządowego. Prezes Fundacji od lat jest aktywnym animatorem działań obywatelskich i dialogu również z administracją. Od 2015 roku Prezes Fundacji OPOR jest członkiem Rady Działalności Pożytku Publicznego przy Ministrze Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Fundacja wspiera działania różnych organizacji i inicjatyw lokalnych czego przykładem może być przekazanie sprzętu komputerowego czy sprzętu łączności do klubów z róznych organizacji, wspiera również szkoły średnie. Warto w związku z tym się zastanowić czy nie warto wskazać właśnie Fundację OPOR, jako beneficjenta 1% podatku. Przy wskazywaniu organizacji, która ma być beneficjentem jednego procenta wskazujący może wskazać cel szczegółowy. O tym, na co zamierzamy przeznaczyć przekazany 1% można przeczytać w tym miejscu. Wszystkie środki przekazane ze wskazaniem celu szczegółowego będą przekazane z wolą wskazania. Wszystkie środki, które nie będą miały wskazania celowego zostaną rozdysponowane na cele określone przez fundację.
Warto pamiętać, że działalność fundacji można również wesprzeć darowizną w przypadku osób fizycznych to kwota do 6% dochodów przed opodatkowaniem, które należy wpłacić na konto fundacji lub za pośrednictwem paypal’a, w przypadku firm i działalności gospodarczej to kwota do 10% podatku przed opodatkowaniem. Kwota darowizny wpłacona na konto fundacji zmniejsza kwotę podlegającą opodatkowaniu w roku w którym została wpłacona.

Zarząd Fundacji OPOR

strzalka czerw Powrót

Darowizna na rzecz Fundacji OPOR

 darowizna1a

wspierają nas:

fixprint logo

zaloba adamowicz

baner ikona

70 Israel ikon

starzynski award

logo projekt finans

RDPP logo xkadencja 2015-2018

Rekomendacja CEPT

C E P T
Rekomendancja T/R 61-01

Zalecenie CEPT w j pol

(wersja język polski)

CEPT ang

(wersja język angielski)

C E P T

Rekomendacja T/R 61-02

CEPT 02 pol

(wersja język polski)

CEPT 02 ang

(wersja język angielski)

C E P T

Rekomendacja ECC (14)05

REC1405 pol

(wersja język polski)

REC1405

(wersja język angielski)

współpracujemy z:

so logo small1

pieczec fundacja wawelberga

Stowarzyszenie RAZEM GŁOŚNIEJ

Stowarzyszenie Przyjaciół i Mieszkańców Kolonii Wawelberga

logo-JM-srednie

haszomer hacair

lacznosc zhp

Konkursy Grantowe

Konkurs granty harcerze oferty koniec

Propagujemy idee programu otwartego

radioreaktywacja baner

Nasze działania

konferencja senat

Logo-2-1 SKPO logo logo sp7yld logo choragwi stol logo fundacja OPOR srednie logo zhp 1 lok logo logo lacznosc lok ssr logo ikona logo srg